Next.Yoga

Rovnováha mezi intenzitou a regenerací, posílením a protažením, maximálním výkonem a schopností jenom být.

Fyzická i mentální rovnováha

Hledáte rovnováhu nejen na své fitness cestě, ale i té mentální? K silovému tréninku v gymu a HIIT workoutu ve studiu jsme v průběhu léta přidali jógu. Vědomá práce s dechem, myslí a pohybem je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Vznikla proto Next.Yoga. Tato lekce ve stylu vinyasa flow propojuje dech s pohybem a soustředí se na plynulost přechodu z jedné pozice do druhé.

Motorika a postoj Icon

Motorika a postoj

Jóga je efektivní pro posilování hlubokých svalů v oblasti středu těla, což zlepšuje držení těla a zároveň chrání vaše záda a rovná postoj. Trénováním pozic a nervových zakončení budujeme motorickou paměť a získáváme tak lepší koordinaci pohybu.

Stress management Icon

Stress management

Základem jógy je práce s dechem, pozorností a uvolněním napětí v těle. Tyto zdánlivě jednoduché dovednosti trénují mysl k tomu, aby se zklidnila, a tím přispívají ke snížení stresu a zlepšení kvality spánku.

Fyzická flexibilita Icon

Fyzická flexibilita

Jóga může zvýšit pružnost vašeho těla bez ohledu na věk, proporce nebo délku předchozí praxe. To je způsobeno postupným protahováním svalů a zvýšením rozsahu pohybu v kloubech. Co je pružné, to se nezlomí.

Harmonie Icon

Harmonie

Slovo „yoga“ je odvozeno ze sanskrtského kořene „Yuj“, což znamená „spojit se“ nebo „sjednotit“. Podle jógových písem vede praxe jógy ke sjednocení mezi myslí a tělem, člověkem a přírodou a tedy dokonalé životní harmonii.

Síla a výdrž Icon

Síla a výdrž

Při pravidelném cvičení jógy brzy zjistíte, že se zpevňuje celá řada svalů, které člověk často zapomíná používat a díky tomu dochází k hlubokému zpevnění těla. Čas strávený v jednotlivých asanách nás učí trpělivost a výdrž.

Tady a teď Icon

Tady a teď

Vytváříme prostor, kde můžete být opravdoví, upřímní, nesouzeni…zkrátka sami sebou v přítomném okamžiku. Při cvičení vnímáme svůj dech, uvědomujeme si každou pozici a jak na nás působí. To nás udržuje “tady a teď“ a upevňuje naší schopnost vnímat a respektovat své tělo.

Propojte všechny smysly

“Abyste mohli být součástí Next.Yoga lekcí, nemusíte být flexibilní, znát názvy všech pozic nebo být jakkoliv spirituální. Nemusíte vůbec nic, a to se mi našich lekcích líbí. V komunitě Next.Move se nemusíte bát úsudků, rivality nebo nesplněných očekávání. Přijďte s otevřenou myslí a nechte se vést. Praktikování Next.Yoga z vás udělá silné a pružné osobnosti nejen fyzicky, ale i mentálně. Když spojíte respekt, pokoru, něhu a sílu, stáváte se neporazitelným na cestě za svými cíly. Next.Yoga je místo, kde nemusíte nikomu nic dokazovat. Není to závod ani soutěž o nejlepšího “bojovníka”. Je to respekt k vlastnímu tělu, zklidnění myšlenkového víru a poznávání sebe a své komunity.”

Lenka Havlíček

Next.Yoga instructor